آمپرمتر چیست و چگونه کار میکند !

درباره آمپرمتر چیست و چگونه کار میکند ! بیشتر بدانید ...

آمپرمتر چیست و چگونه کار میکند !

آمپرمتر چیست و چگونه کار میکند !

آمپر متر وسیله ای است که برای اندازه گیری شدت جریان که درمدارات الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد.کلمه آمپر برگرفته از نام فیزکدان معروف فرانسوی آندره ماری امپر می باشد.

واحد اندازه گیری جریان الکتریکی آمپر بوده و به اختصار با حرف انگلیسی A نمایش داده می شود.همانطور که می دانیم آمپرمتر در مدار به صورت سری قرار می گیرد به همین دلیل باید در نظر داشت که در اندازه گیری شدت جریان در مدار ابتدا باید مدار را قطع کرد سپس دستگاه را در داخل مدار قرار می دهیم.

آمپر متر ها به دو نوع آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شوند که نوع آنالوگ آن ها قدیمی بوده و جای خود را به آمپرمترهای دیجیتال داده اند.آمپرمترها را می توان از لحاظ ساختار به دو نوع آمپرمتر رومیزی و آمپرمتر کلمپی(چنگکی) تقسیم کرد .

آمپرمترهای رومیزی از نظر ظاهری همانند مولتی متر ها و ولت مترهای ساده بوده و تنها مشکلی که این آمپرمترها دارند قطع شدن جریان مدار در هنگام اندازه گیری جریان می باشد اما آمپرمتر های کلمپی از لحاظ شکل ظاهری نسبتا متفاوت بوده اما از نظر کاربردی بسار ساده بوده و نیازی به قطع کردن جریان مدار نمی باشد زیرا این دستگاهها از خاصیت الکترومغناطیسی و به صورت القایی جریان مدار را اندازه گیری می کنند.

معمولا بر روی دستگاه آمپرمتر یک عدد کلید سلکتور وجود دارد که برای تعیین نوع جریان و رنج های مختلف اندازه گیری قرار گرفته است علاوه بر آن تمامی آمپرمترهای دیجیتال دارای یک صفحه نمایشگر دیجیتال بوده که مقدار اندازه گیری شده را نمایش میدهد.

شرکت فنی  و مهندسی سیانکو ارائه دهنده طیف گسترده ای از این وسیله کاربردی جهت استفاده مهندسین و تکنیسینها و اپراتورها می باشد.این شرکت توانسته با استفاده از علم و آگاهی کارشناسان خود اقدام به جمع آوری مدلهای مختلفی از انواع آمپرمتر ،کلمپ آمپرمتر ،و… های خاص و همچنین ارائه آن به همیهنان خود باعث شکوفایی و پیشرفت صنعت کشور شود.

کارشناسان این مجموعه در هر لحظه آماده پاسخگویی و نیاز سنجی مشتریان خود بوده بهترین و باکیفیت ترین آمپرمتر ها وارزان قیمت ترین آمپرمتر ها را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.