پروب الکترود ORP مدل HANNA HI3230B

محصولات

پروب الکترود ORP مدل HANNA HI3230B

پروب الکترود ORP مدل HANNA HI3230B

HANNA HI3230B Gel Filled PEI Body ORP Electrode with BNC Connector

الکترود ORP  شرکت هانا مدل HI3230B  یکی از محصولات بازرگانی سیان کو با اتصال تک گانه و بدنه از جنس  PEI  و کانکتور BNC می باشد.

برند :
کد محصول : 38346
آخرین بروزرسانی : 1 اکتبر 2022 در 3:13 ب.ظ

  معرفی، قیمت و خرید پروب الکترود ORP مدل HANNA HI3230B

  الکترود ORP  شرکت هانا مدل HI3230B  یکی از محصولات بازرگانی سیان کو با اتصال تک گانه و بدنه از جنس  PEI  و کانکتور BNC می باشد. در طراحی الکترود HI3230B از پین پلاتینیوم، اتصال تک گانه سرامیکی و الکترولیت ژل همچنین بدنه PEI  استفاده شده است. این پروب شیمیایی برای اندازه‌گیری ORP در مواردی همچون کنترل کیفیت و آب شهری ایده‌آل است.

  نمایندگی فروش  سیانکو به عنوان عرضه کننده انواع تجهیزات شیمیایی Hanna Instruments  طیف گسترده ای از الکترودهای ORP را ارائه می دهد که برای کاربردهای مختلف طراحی شده اند.

  اصلی ترین مشخصات این پروب شامل

  • بدنه بادوام PEI
  • الکترولیت ژل
  • پین سنسور پلاتینی

  می باشد

  ویژگی های الکترود ORP  شرکت هانا مدل HANNA HI3230B

  استفاده از سنسور سوزنی  پلاتین

  سنسور ORP پروب  HI3230B از پلاتین ساخته شده است.

   یک سنسور ORP باید از نظر شیمیایی بی اثر باشد. نمی تواند خود به خود اکسید یا احیا شود. همچنین باید دارای ویژگی های سطحی مناسب برای ارتقای تبادل سریع الکترون باشد، خاصیتی که به عنوان چگالی جریان تبادلی بالا شناخته می شود. دو فلز نجیب برای این منظور به خوبی کار می کنند: پلاتین خالص و طلای خالص هر دو در ساخت حسگرهای ORP استفاده می شوند. سنسور پلاتین اغلب ترجیح داده می شود زیرا تولید آن از نظر مکانیکی ساده تر و ایمن تر است. پلاتین را می توان به شیشه جوش داد و ضریب حرارتی یکسانی دارد. سیگنال سنسور پلاتین از طریق بدنه الکترود منتقل می شود و همراه با سیگنال مرجع به سمت دستگاه اندازه گیری هدایت می شود.

  استفاده از پلاستیک  پلی‌اترایمید Polyetherimide) PEI)  در ساخت بدنه

  بدنه HI3230B از رزین پلی اتریمید (PEI) تشکیل شده است.

  پلی اتریمید PEI برای طیف گسترده ای از کاربردها مناسب است و به دلیل دوام در اندازه گیری های میدانی برتری دارد. پلاستیک   PEI  یک پلاستیک با کیفیت است که از نظر شیمیایی در برابر بسیاری از مواد شیمیایی خورنده مقاوم است.

  اتصال تک گانه سرامیکی

  اتصال بیرونی یک الکترود که به عنوان پل نمکی نیز شناخته می شود، جزء ضروری ترین بخش های  مدار الکتریکی  یک الکترود شیمیایی می باشد. حرکت یون ها باید از طریق اتصال برای خواندن مقادیر ثابت الکتریکی جریان یابد.

   رفرنس بیرونی در این الکترود دارای یک فریت سرامیکی است. این اتصال سرامیکی منفرد دارای سرعت جریان 15-20 میکرولیتر در ساعت است.

  کانکتور BNC

  در طراحی پروب HI3230B  از یک کانکتور BNC استفاده شده است.

   این نوع کانکتور به عنوان یک درگاه بین المللی شناخته می شود و می توان از آن در هر pH متری که دارای ورودی پروب BNC مادگی است استفاده کرد.

  انواع دیگر کانکتورها عبارتند از DIN، نوع پیچی، نوع T و 3.5 میلی متری. این نوع کانکتورها معمولاً برای نوع خاصی از دستگاه ها به صورت اختصاصی استفاده میشوند و قابل تعویض نیستند.

   جدول مشخصات فنی پروب الکترود ORP مدل HANNA HI3230B

  توضیحات

  gel-filled, combination ORP electrode w/ platinum contact

  رفرنس

  single, Ag/AgCl

  نوع اتصال و نرخ فلو

  ceramic, single

  الکترولیت

  gel

  ماکزیمم فشار

  2 bar

  بازه اندازه گیری

  ORP: ±2000 mV

  دمای کاری

  -5 to 70°C (23 to 158°F)

  جنس و نوک پروب

  platinum pin

  دمای سنسور

  no

  امپلی فایر

  no

  جنس بدنه

  PEI

  کابل

  coaxial; 1 m (3.3’)

  موارد استفاده

  municipal water, quality control

  درگاه ارتباطی

  BNC