رطوبت سنج چوب و گچ مدل KIMO HM50

محصولات

رطوبت سنج چوب و گچ مدل KIMO HM50

رطوبت سنج چوب و گچ مدل KIMO HM50

Moisture meter wood and plaster model KIMO HM 50

رطوبت سنج چوب و گچ مدل KIMO HM50

رطوبت سنج جامدات دستگاهی است که میتواند رطوبت چوب و سایر محصولات ساختمانی را اندازه گیری و نمایش دهد .رطوبت اجسامی از جمله : گچ , پنل های چوبی , بتون , را می توان به وسیله این دستگاه اندازه گیری کرد . رطوبت سنج ها در کارخانجات مبلمان سازی و بازسازی , کارخانجات جهت خشک کردن چوب , بازرسی ساختمان و مبارزه با آفات ، کنترل رطوبت زغال سنگ جهت محاسبه دقیق وزن و….. کاربرد دارند.

دستگاه رطوبت سنج چوب و گچ مدل KIMO HM50 دارای قابلیت اندازه‌گیری رطوبت انواع چوب و مصالح ساختمانی از 0 تا 50 درصد با دقت 1 درصد می باشد. این رطوبت سنج ساخت کمپانی KIMO فرانسه با یک سال گارانتی و سه سال خدمات پس از فروش توسط شرکت سیانکو ارائه می گردد.

برند : KIMO / FARANC
کد محصول : 8125
آخرین بروزرسانی : 5 فوریه 2019 در 3:33 ب.ظ

  رطوبت سنج چوب و گچ مدل KIMO HM50

  امتیازات :

  استفاده آسان . عملگر hold . قابل استفاده در موادی از قبیل چوب ( نوع یک ) ، گچ ، آجر و بتن ، چوب ( نوع دوم ) . خاموشی خودکار پس از بیست دقیقه .

  مشخصات کلی دستگاه :

  جنس آن از ABS بوده و دارای حفاظت IP54 میبباشد . نمایشگر LCD با اندازه ی 20×50 میلی متر  تک خط و توانایی نمایش 5 عدد را دارد . وزن دستگاه به همراه باتریها به 200 گرم میرسد .

  مشخصات فنی دستگاه :

  مواد قابل اندازه گیری توسط رطوبت سنج چوب به چهار دسته تقسیم میشوند که به شرح زیر میباشند .

  چوب مدل اول : که از درختان غان ، راش ، صنوبر ، کاج ، گردو و گیلاس است که بازه ی اندازه گیری آن از 10 تا 50% و تلرانس 1% میباشد .

  چوب مدل دوم : که از درختان بلوط ، کاج ، افرا ، زبان گنجشک ، پین داگلاس میباشد که بازه ی اندازه گیری آن ها از 9 تا 50% و تلرانس آن حدود 1% میباشد .

  گچ : بازه اندازه گیری آن از صفر تا 15% میباشد و دارای تلرانس 1% میباشد .

  آجر و بتن : بازه ی اندازه گیری آنها از 0 تا 15% میباشد  و دارای تلرانس 1% هستند .

  رطوبت سنج چوب فوق در دمایی بین صفر تا 50 درجه سانتی گراد کار میکند و برای نگهداری آن باید دمای محیط بین منفی 20 تا 80 درجه سانتی گراد باشد . تغذیه دستگاه توسط 4 باتری 1.5 ولت نیم قلمی تامین میشود که عمرشان به 180 ساعت میرسد .

  دستگاه ها همراه با گواهی تنظیم ، 2 پراب ، یک کیف حمل ، غلاف مغناطیسی و قاب محافظ قابل تهیه اند .

  ما وظیفه ی کالیبره کردن ، تنظیم و نگهداری دستگاه های شما را برای اطمینان بیشتر شما به مقادیر اندازه گیری شده تان بر عهده میگیریم ، و به عنوان بخشی از بیمه دستگاه به شما توصیه میکنیم هر سال دستگاه را برای باز بینی نزد شعب بیاورید . همه ی دستگاه ها شامل یک سال گارانتی نقص در تولید میباشند ( دستگاه را برای ارزیابی به خدمات پس از فروش تحویل دهید . )

  استفاده از دستگاه :

  برای روشن کردن دستگاه رطوبت سنج چوب کلید on/off/hold را فشار دهید ، پس از نمایش نام دستگاه ، با زدن کلید select  به قسمت مواد رفته ، سوزن ها را در ماده مورد نظر فرو ببرید و رطوبت اندازه گیری شده را مشاهده کنید . اگر مقدار قرایت شده کمتر از مقدار حداقل قابل اندازه گیری توسط دستگاه باشد ، دستگاه کلمه ی LO را نشان میدهد .

  Hold کردن مقادیر :

  در حین اندازه گیری مقادیر کلید on/off/hold را کمی نگه داشته تا مقادیر ثابت شوند و کلمه ی  hold بر روی صفحه نمایش نشان داده شود . کلید select  را برای تغییر پارامتر ها فشار دهید . برای خروج از حالت hold کلید on/off/hold را دوباره کمی نگه دارید .

  تعویض باتری ها :

  درب پشتی دستگاه رطوبت سنج را جدا کنید ، باتری های نیمه قلمی 1.5 ولت جدید را جایگذاری کرده و درب پشت را دوباره جاگذاری میکنید .

  خاموشی خودکار : اگر از دستگاه رطوبت سنج  بیش از بیست دقیقه استفاده نشود بطور خودکار خاموش میشود .

  رطوبت مواد :

  مواد در سه حالت خشک ، نمناک و خیس دارای مقدار رطوبت متفاوتی هستند . طبق ذیل داریم :

  -چوب خشک رطوبتی کمتر از 15% ، نمناک بین 15 تا 30% ، خیس بیش از 30%

  -گچ خشک رطوبتی کمتر از 2% ، نمناک بین 2 تا 4% ، خیس کمتر از 4%

  -آجر و بتن خشک رطوبتی کمتر از 2% ، نمناک بین 2 تا 4% ، خیس کمتر از 4%

  Integrated probe, hold function, automatic shut-off. IP54 ABS housing.

  Resolution 0.1%, Accuracy +/- 1,0 %, Hold, Min/Max, Selection of material. Supplied with interchangeable pins made of stainless steel, length 10mmn, one set of spare pins, protective cover, soft case and calibration certificate.
  With auto self-test – checks to see if instrument is reading correctly

  Measuring range

  • Wood type 1 : 10 to 90 %
  • Wood type 2 : 9 to 90 %
  • Plaster : 0 to 15 %
  • Bricks, concrete : 0 to 15 %
  • Supplied with fitting certificate, 2 sets of pins, protection cap, and transport case.

   

  جهت دریافت اطلاعات بیشتر کلیک کنید