رطوبت سنج (ترموهیگرومتر) پرتابل مدل KIMO HD110

محصولات

رطوبت سنج (ترموهیگرومتر) پرتابل مدل KIMO HD110

رطوبت سنج (ترموهیگرومتر) پرتابل مدل KIMO HD110

thermo hygrometer portable model KIMO HD 110

ترمو هیگرومتر پرتابل مدل KIMO HD110

دستگاه اندازه گیری رطوبت و دما به صورت پرتابل مدل HD110 با امکان سنجش دما و رطوبت به طور همزمان می باشد. این ترموهیگرومتر همچنین قابلیت سنجش رطوبت با دقت 0.1 درصد و سنجش دماهای بین 20- تا 70 درجه سانتی گراد را دارا می باشد. این دستگاه ساخت کمپانی KIMO فرانسه می باشد که شرکت فنی مهندسی سیانکو آن را با یک سال گارانتی و پنج سال خدمات پس از فروش ارائه می کند.

برند : KIMO / FARANC
کد محصول : 8116
آخرین بروزرسانی : 8 آوریل 2019 در 9:29 ق.ظ

  ترموهیگرومتر پرتابل مدل KIMO HD110

  امتیازات : استفاده آسان ، نور پیش زمینه قابل تنظیم ، عملگر hold  حداکثر و حداقل ، انتخاب واحد .

  عملکردها : اندازه گیری نسبت رطوبت ، نقطه ی شبنم و دما ، انتخاب واحد ، ثابت نگه داشتن مقادیر ، نشان دادن حداقل و حداکثر مقادیر ، خاموشی خودکار قابل تنظیم و نور پیش زمینه .

  مشخصات فنی دستگاه ترموهیگرومتر به شرح ذیل میباشد :

  حسگر دیجیتال CMOS ، نمایشگر ال سی دی چهار خط به اندازه ی 36×50 که در آن برای مقادیر و واحد ها هر کدام دو خط قابل استفاده میباشد . کابل فنری به طول 45 سانتی متر میباشد که تا 2.4 متر نیز میرسد . جنس دستگاه ترموهیگرومتر از ABS میباشد و حفاظت آن IP54  و همچنین دارای 5 کلید بر روی صفحه و 4باتری 1.5 ولت نیمه قلمی با عمر 150 ساعت است . این ترموهیگرومتر در دمایی بین منفی 10 تا 50 درجه سانتی گراد قابل استفاده است که دمای استفاده از پراب آن متفاوت و بین منفی 20 تا 70 درجه سانتیگراد میباشد . دستگاه ترموهیگرومتر در دمایی بین منفی 20 تا 80 درجه سانتیگراد قابل نگهداری است . خاموشی خودکار دستگاه از صفر تا 120 دقیقه قابل تنظیم بوده و وزن آن بالغ بر 310 گرم اندازه گیری شده است .

  دیگرجزییات دستگاه به شرح زیر اند :

  واحدهای قابل اندازه گیری توسط دستگاه ترموهیگرومتر شامل رطوبت نسبی ، فارنهایت و سانتیگراد میباشند . بازه ی اندازه گیری این واحد ها به ترتیب از رطوبت نسبی ، نقطه ی شبنم و دمای محیط عبارتند از : 5% تا 95% HR  ، منفی 40 تا 70 درجه سانتیگراد و منفی 20 تا 70 درجه سانتی گراد . تلرانس ترموهیگرومتر فوق در اندازه گیری رطوبت نسبی در بازه های مختلف و شرایط مختلف از جمله تکرار پذیری ، خطی بودن ویا پسماند هیسترزیس در دمایی 15 تا 25 درجه سانتیگراد معادل 1.8% HR  و درصد خطا در کالیبراسیون کارخانه 0.88 % HR  میباشد . در نقطه ی شبنم نیز مقدار 0.8% از 0.6 درجه سانتیگراد خوانده شده تلرانس و در اندازه گیری دمای محیط 0.4% از 0.3درجه سانتیگراد خوانده شده تلرانس میباشد . دقت اندازه گیری دستگاه در اندازه گیری رطوبت نسبی ، نقطه ی شبنم و دمای محیط به ترتیب معادل 0.1 HR  % ، 0.1 سانتیگراد و 0.1 سانتیگراد میباشد .

  ترموهیگرومتر فوق به همراه یک پراب رطوبت سنج با نوک 13 mm و طول 110mm و همچنین گواهی کالیبراسیون وغلاف مغناطیسی و پراب تلسکوپی یک متری با قابلیت خم شدن تا 90 درجه قابل عرضه است .

  اصول کار با دستگاه :

  اندازه گیری رطوبت خازنی :

  بر روی پراب های خازنی لایه ی حساسی از پلیمر وجود دارد که در برابر رطوبت بین دولایه ی فلزی پوشیده شده از شیشه عکس العمل نشان میدهد . جذب آب یکی از عملکردهای اصلی رطوبت نسبی در محیط پیرامون است ، که خود باعث دوام دی الکتریک میشود . سیگنال اندازه گیری شده توسط ترموهیگرومتر بطور مستقیم با رطوبط نسبی رابطه نسبتی دارد و از فشار محیطی تاثیری نمیپذیرد .

  حسگر نیمه هادی :

  با توجه به معادله ی ذیل فشار مستقیمی که در دیود سیلیکونی وجود دارد به دما وابسته است .

  ما وظیفه ی کالیبره کردن ، تنظیم و نگهداری دستگاه های شما را برای اطمینان بیشتر شما به مقادیر اندازه گیری شده تان بر عهده میگیریم ، و به عنوان بخشی از بیمه دستگاه به شما توصیه میکنیم هر سال دستگاه را برای باز بینی نزد شعب بیاورید . همه ی دستگاه ها شامل یک سال گارانتی نقص در تولید میباشند ( دستگاه را برای ارزیابی به خدمات پس از فروش تحویل دهید . )